Parkiety deski podłogowe panele układanie cyklinowanie lakierowanie

Wyjątkowy parkiet

Tworzone przez nas parkiety są indywidualnym, niepowtarzalnym i unikalnym dziełem. Każdy z nich jest inny, wykonany z wyjątkowym pietyzmem i starannością aby osiągnąć podłogę dokładnie odpowiadającą Państwa pragnieniom. Możliwość zaprojektowania, przygotowania i wykonania przez nas oddzielnie każdej deski podłogowej specjalnie dla Państwa to unikalna cecha, niedostępna w masowo produkowanych parkietach.

Dzięki temu, iż zajmujemy się całym procesem projektowania, produkcji i wykończenia oferujemy Państwu parkiet niezwykły, w najwyższym standardzie jakości i piękna .

W Okoń Parkiety stawiamy sobie za cel tworzenie najlepszego parkietu na świecie. Ale każde wnętrze to bardzo osobista sprawa i tylko indywidualne podejście pozwala osiągnąć najlepsze rezultaty.

Nasza dbałość o klienta przejawia się również w przystępnych cenach.

Indywidualny projekt

Jest możliwość stworzenia pecjalnie dla Państwa indywidualnego projektu podłogi. Pierwszym etapem projektowania jest poznanie potrzeb i marzeń klienta. Wtedy to, na podstawie planu wnętrza, powstają pierwotne koncepcje podłogi. Następnie  wybiera się i tworzy układ elementów parkietu. Podczas tej fazy projektowania każda deszczułka znajduje swoje miejsce na podłodze. Istotą naszej pracy jest takie splatanie wzorów by nadać całej kompozycji cechy klasycznego i zrozumiałego piękna, niezależnie od stopnia skomplikowania. Stąd nawet najprostszy zdawałoby się wzór wymaga od architekta podłóg skupienia i pracowitej kompozycji. Ostatnią fazą projektowania jest wybór materiałów i koloru – podkreślający całość dzieła.

Unikalne wzory

W historycznych budowlach dworków, pałaców i zamków Europy znajdują się piękne podłogi tworzone przez najlepszych architektów świata . Parkiety tradycyjne , ozdobne i pałacowe są wspomnieniem świetności epoki pałacyków, dworów i dworków polskich. W których można było spotkać wiele pięknych wnętrz urządzonych z wyczuciem i smakiem.

Wróciła moda na inspirację tradycją i kulturą w architekturze i wnętrzach, można więc i należy czerpać z naszego bogatego dorobku architektonicznego kultywując go i przekazując dalej.

Podłoga to podstawa tak więc mając za przykład tyle świetnych wzorów ozdobnych i pałacowych możemy tworzyć piękne wnętrza o różnorodnej stylistyce. Od wnętrz dworem polskim pachnących z kominkiem, fortepianem i starym zegarem aż po wnętrza nowoczesne, minimalistyczne wręcz. Przyjemnie jest stworzyć eleganckie, wysmakowane wnętrze w tradycyjnym stylu gdzie ozdobna podłoga jest podstawą, współgra i nasyca całe wnętrze swym pięknem.

Znakomicie również prezentują się połączenia podłóg ozdobnych z nowoczesnymi dodatkami ,meblami, oświetleniem, jak w dobrej kuchni uzupełniają się smakiem. Surowy charakter minimalistycznych dodatków ocieplany i oswajany jest kontekstem historycznym podłogi a bogactwo wzoru  na podłodze tonowane jest prostym dodatkiem można nawet powiedzieć że takie połączenie jest wyśmienite i potrzebuje siebie nawzajem.

Wykorzystujemy przy tym nasze wielopokoleniowe doświadczenie oraz wzory historyczne z całej Europy. Poszukujemy ich na rycinach, dawnych opracowaniach lub w historycznych budowlach. Odnalezione piękno pracowicie wplatamy w nasze parkiety. Powstają wyjątkowe, piękne i harmonijne kompozycje, które dają możliwość osiągnięcia doskonałego wnętrza w Państwa domach.

Niekończące się możliwości

Tym jesteśmy wyjątkowi, iż możemy wykonać dowolny wzór z dowolnego gatunku drewna i w dowolnej klasie. Słoje wybranego drewna mogą być zarówno proste jak rzymskie drogi, jak i kręte niczym meandrująca rzeka. Paleta kolorów jest praktycznie nieograniczona. Zawsze jednak dbamy by całość stanowiła spójną kompozycję: materiału i wzoru.

hide